Soha nem látott elismerésben volt részünk az I. Nemzetközi Természetfilm Fesztivál díjátadóján, Gödöllőn. A komoly előzsűrizésen átesett mezőnyből a külföldi tagokat is tartalmazó zsűri döntése alapján a Természetfilm.hu összesen 13 díjat hozott el. A sikersorozatban komoly része volt annak, hogy nagyon termékeny csapat vagyunk, de benne volt az is, hogy a pusztaszeri fesztivál megszűnése óta nem volt igazán hazai megmérettetési területe a természetfilmeknek. Köszönjük az elismerést, így még jobban élvezzük a munkánkat! Díjak, fotók alant.
Our enthusiastic team at Filmjungle has won an amazing number of 13 awards on the 1st International Nature Film Festival at Gödöllő, Hungary. After the decline of Hungary’s first wildlife film festival at Pusztaszer in 2007, Hungarian natural history filmmakers were without such an event. During this long break, the Filmjungle team produced so many films, that, honestly, we expected to get some prizes. But not so many, in so many categories. We are happy, proud, and will continue filming! Pics on the team below.
Természetfilm kategóriában a Wild Australia: Kangaroos c. film (I. díj) és Török Zoltán: The Everglades c. filmje (II. díj) után a III. díjat a Nagy Fafilm hozta el (rendezte: Molnár Attila Dávid).
Természetvédelem, biodiverzitás kategóriában Lerner János vehette át a II. díjat az Állati Oknyomozókért, Stodulka Gábor pedig a Parlagi Sas Védelmében című dokumentumfilmért III. díjat vehetett át.
Természeti érték kategóriában az I. díjat a Budapest Underground című, kétrészes doku kapta, Környezetvédelem kategóriában pedig Tóth Zsolt Marcell és Mwajas Kriszta rendezésében készült Valamit Visz a Víz című filmsorozat nyert II. díjat.
Tudomány és Természet kategóriában az I. díjat a Lerner János rendezésében elkészült Természetfilm egy magyar találmány? című 52 perces dokumentumfilm hozta el.
Etűd kategóriában Tóth Zsolt Marcell kisfilmje, az Egy Csepp is Számít nyerte el az I. díjat, kisjátékfilm kategóriában ugyancsak Tzsm nyert, a Hogyan Lett Látható a Láthatatlan Madárfotós című, húsz részes sorozatával.
Technikai díjat kapott Tóth Zsolt Marcell a Láthatatlan Madárfotós legjobbnak megválasztott operatőri munkájáért, a legjobb filmzenéért Tamás Zsolt vehette át a díjat a Nagy Fafilmben nyújtott teljesítményéért, a legjobb 3D megoldásokért Gauder Áron és Tóth Zsolt Marcell kapott elismerést az Időgyűrű Ura című sorozatért, a legjobb animációért ugyancsak Gauder Áron kapta a technikai díjat a Kőbaltás Ember című, fél órás dokumentumfilmért.
A SPEKTRUM Televízió különdíját, egy vadonatúj lessátrat Tóth Zsolt Marcell vehette át a Valamit Visz a Víz című sorozatáért.
Köszönjük!